توضیحات در مورد کتاب

کتاب آداب الاسلام​ ترجمه یک حدیث شریف میباشد که این عالم بزرگوار با دست و قلم مبارکش بعلت عربی بودنش آن را ترجمه کرده است ، این کتاب اکثرا شامل مسائل حلال و حرام میباشد …

از سایر کتب: علم الیقین در بیان فضائل حضرت امیرالمومنین علیه السلام ، مطالعه و دانلود فرمایید….

کتاب آداب الاسلام در بیان مسائل حلال و حرام

مقدمه مولف

و بعد چنین میگوید احقر فانی حسین بن نصر الله الموسوى الارومي عرب باغی عفى الله تعالى عنه و عن والدیه که چون حدیث شریف آداب الاسلام بر اکثر مسائل حلال و حرام شامل بود و از جهت عربی بودن آن اغلب مردمان از آن حدیث بدون فائده بودند و در کتب معتبره مثل کتاب خصال و تحف العقول و بحار الانوار صحیح نقل شده و مرحوم مجلسی اعلی الله تعالی مقامه بعد از ذکر آن حدیث فرموده .

بدانکه اصل این حدیث در نهایت وثوق و اعتبار است بر طریقه قدمای روایت کنندگان احادیث و به صحت آن خاطر جمع شده صاحب کافی اعلی الله تعالی درجاته اکثر اجزاء این حدیث را در کافی ذکر فرموده در بابهای متفرقه و همچنین غیر از او از سائر بزرگان نقل کنندگان احادیث ( تمام شد کلام آن مرحوم ) .

پس شروع میشود بر ترجمه حدیث که صاحبان کتابهای مذکوره با سندهای صحیح خودشان روایت نموده اند از ابی بصیر و محمد بن مسلم از حضرت امام صادق علیه السلام از پدرش و او از جدش و از اجداد خود از حضرت امیرالمؤمنین علیه السلام که آن حضرت تعلیم فرمودند بر اصحاب خودش در يك مجلس چهار صد مسئله از آنمسائل …. در کتاب مطالعه فرمایید ….

تمام مسائل احکام طبق آیات و احادیث : در پیج اینستاگرام مطالعه نمایید و از سوالاتی که در کامنت ها شده مطلع شوید و اگر سوالی داشتید از طریق کامنت و دایرکت اقدام نمایید.

پاسخ به سوالات

در رابطه با احکام این ماده اگر مشکلی یا سوالی دارید از طریق پیج اینستاگرام اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده است

نوشتن دیدگاه