توضیحات در مورد کتاب

در کتاب احکام الاسلام رئیس مذهب شیعه حضرت امام صادق علیه السلام امر فرمودند که شیعیان این رساله را درس بخوانند ، ملاحظه و نظر کنند و بر این عمل بکنند ان شاء الله…

از سایر کتب: کشف الیقین در بیان مناقب امیر المومنین علیه السلام ، مطالعه و دانلود فرمایید….

کتاب احکام الاسلام ترجمه حدیث امام صادق علیه السلام برای شیعیان

مقدمه مولف

و بعد این رساله ترجمه يك حديث صحيح است که در کافی با سه سند معتبر و صحیح روایت کرده که حضرت صادق علیه السلام نوشت برای اصحاب خودش و امر فرمود بر ایشان که این رساله را درس بخوانند و بر این نظر نمایند و ملاحظه و عمل کنند بر این .

و اصحاب آن حضرت نیز همین رساله را در نماز گاه خود می گذاردند و بعد از نماز بر این رساله نظر میکردند و ملاحظه مینمودند چنانکه آن حضرت فرموده بود و آن رساله اینست :

بسم الله الرحمن الرحيم

اما بعد پس شما از خداوند تعالی سؤال بکنید عافیت و آسودگی را از بلاهای دنیا و آخرت و عادت بکنید بر تواضع و وقار و سكونت در کارها و عجله نکنید .

و مداومت نمائید برحیا و دوری نمودن از آنچه قبل از شما مردمان صلحاء از آن دوری و کناره جوئی کرده اند و با اهل باطل بخوبی و با خوشحالی رفتار بکنید و بر ظلم و بر بدرفتاری آنها متحمل باشید و صبر نمائید و مبادا با آن ها منازعه…. در کتاب مطالعه فرمایید….

تمام مسائل احکام طبق آیات و احادیث : در پیج اینستاگرام مطالعه نمایید و از سوالاتی که در کامنت ها شده مطلع شوید و اگر سوالی داشتید از طریق کامنت و دایرکت اقدام نمایید.

پاسخ به سوالات

در رابطه با احکام این ماده اگر مشکلی یا سوالی دارید از طریق پیج اینستاگرام اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده است

نوشتن دیدگاه