توضیحات در مورد کتاب

در کتاب شریف دلیل واقعی سید والا مقام حجة الاسلام و المسلمین عمادالله والدین جواب دندان شکنی به ملا احمد وهابی داده در بیان تعمیر قبور ائمه علیه السلام میباشد ملاحظه شود ان شاء الله …

از سایر کتب: دعوت بر وفاق در بیان این که نباید در بین خلایق اختلاف و نزاء و قتال ایجاد کنند​​ ، مطالعه و دانلود فرمایید….

کتاب دلیل واقعی​ در بیان تعمیر قبور ائمه علیه السلام میباشد

مقدمه مولف

بیان برهان قطعی در جواب ملا احمد وهایی

بسم الله الرحمن الرحيم وصلوة على رسول الله وآله

در شماره چهارم سال سی و هشتم جريدة حبل المتين يك شرحي راجع به خراب کردن بقاع حضرات ائمه علیهم السلام بقيع از طرف ابن سعود ملك حجاز و تصویب این خرابی اعتقاد خودشان بقلم احمد بن حسن وهابی نوشته شده و در اثناء كلام گفته که انهدام قبور از جمله یکی از اصطلاحات ضروری و مذهبی بود تا آنکه گفته بعلاوه اگر معترضين يك خبر درستی که قابل اعتماد باشد بیاورند ابن مسعود برای جبران آن حاضر است ، تمام شد کلام احمد بن حسن.

حاصل این کلام اینست که خبری معتبر در خصوص بقاع متبرکه حضرات ائمه علیهم السلام نبود لهذا ابن سعود آنها را خراب کرد و اگر خبر درستی پیدا شود باز ملك حجاز حاضر است که آنها را تعمیر نمایند .

پس در جواب ایشان احقر میگوید که در خصوص تعمیر بقاع متبرکه اخبار بسیار معتبر و صحیح وارد شده . از آنجمله مرحوم شيخ الطايفه در کتاب تهذیب الاحاديث باسناد صحيح از عمارة بن زید از ابی عامر واعظ اهل الحجاز روایت نموده که گفت؛

بخدمت امام جعفر صادق علیه السلام رفتم و عرض کردم ای پسر پیغمبر از خداوند چه ثواب دارد کسیکه بزیارت قبر حضرت امير المؤمنين علیه السلام برود و تربت آنحضرت را تعمیر نماید ؟

فرمود؛ ای ابی عامر پدرم بمن خبر داد ….. ادامه این موضوع مهم رو در کتاب برهان مطالع فرمایید …

تمام مسائل احکام طبق آیات و احادیث : در پیج اینستاگرام مطالعه نمایید و از سوالاتی که در کامنت ها شده مطلع شوید و اگر سوالی داشتید از طریق کامنت و دایرکت اقدام نمایید.

پاسخ به سوالات

در رابطه با احکام این ماده اگر مشکلی یا سوالی دارید از طریق پیج اینستاگرام اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده است

نوشتن دیدگاه