توضیحات در مورد کتاب

کتاب عقاید الاسلام چنانچه از اسم مبارکش پیداست در بیان اعتقادات مخلوقات میباشد در اعتقاد به این که خداند تعالی واحد هست ، قادر هست ، ظالم نیست ،دارای صفات جمیله هست و … و مطاب مهم دیگر …

از سایر کتب: درة البیضاء در بیان دوست داشتن و سوال کردن از حضرات اهل بیت علیهم السلام ، مطالعه و دانلود فرمایید….

کتاب عقاید الاسلام در بیان اعتقادات انام

مقدمه مولف

بسم الله الرحمن الرحيم الحمد لله رب العالمين والصلوة والسلام على محمد واله الطاهرين و لعنت الله على اعدائهم اجمعين

بدانکه درک كردن و دانستن چیزی یا به عقل میشود و یا به نقل و به عبارت دیگر فهمیدن شیئی یا بدیدن است و یا به شنیدن و آنچه با عقل دانسته میشود مثل حادث بودن عالم است که هر وقت يک چيزى به ظهور میآید و بعد از مدتی تلف میشود و در هر سال علف از زمین میروید و در وقت دیگر ضایع میگردد و انسان و حیوان در هر زمان بوجود می آید و بعد از مدتی میمیرد پس از امثال این تغییرات و تبدیلات معلوم میشود که دنیا و آنچه در آن است حادث و بعد از نبودن بوجود آمده است .

و این مطلب به عقل و دیدن دانسته میشود و محتاج به شنیدن نیست مگر کسیکه شعور و عقل نداشته باشد و بعد از دانسته شدن حدوث دنیا و مافیها و نبودن آن قبل از بودنش پس به عقل دانسته میشود که باید از برای دنیا خالق و موجد بوده باشد بعلت اینکه اثر محتاج مؤثر است و بدون مؤثر اثر ظاهر نمیشود چنانکه سایه بدون وجود صاحب سایه ممکن نيست بدون شک و شبهه در این .

و آن مؤثر و موجد را در زبان عرب الله میگویند یعنی جمیع مخلوقات پناه به او میبرند و پناه همه او است و در زبان ایرانیان خدای یعنی خود بخود آمده و بدون خالق خلق کننده و وجود دهنده بدون اینکه کسی به او وجـود بدهد و اگر چیزی بخدا وجود بخشد پس وجود بخشنده خدا میشود نه وجود اخذ کننده پس از این بیان واضح گردید که همۀ دنیا و آنچه در دنیا است خداوند خلق کرده و ….. ادامه را در کتاب عقاید الاسلام مطالعه فرمایید ….

تمام مسائل احکام طبق آیات و احادیث : در پیج اینستاگرام مطالعه نمایید و از سوالاتی که در کامنت ها شده مطلع شوید و اگر سوالی داشتید از طریق کامنت و دایرکت اقدام نمایید.

پاسخ به سوالات

در رابطه با احکام این ماده اگر مشکلی یا سوالی دارید از طریق پیج اینستاگرام اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده است

نوشتن دیدگاه